نکته هایی که باید درباره ی ست کردن کت و شلوار و ساعت بدانید

نکته هایی که باید درباره ی ست کردن کت و شلوار و ساعت بدانید

 

ست کردن ساعت مچی با کت و شلوار در صورتی که نحوه‌ی انجام این کار را بلد باشید ساده است. در صورتی که ساعت مچی خود را به صورت اصولی و به درستی با کت و شلوارتان ترکیب و ست کنید استایل بسیار شیک و زیبایی خواهید داشت. همچنین ساعت نمایانگر شخصیت شماست؛ شما آن را انتخاب می‌کنید و افراد با دقت کردن به مچ دستتان می‌توانند دیدگاهی از شخصیتتان پیدا کنند. به همین منظور در این مطلب به بررسی چگونگی انجام صحیح این کار پرداخته‌ایم.

به این منظور در ابتدا به یک کت و شلوار شیک و یک جفت کفشی که به خوبی با آن ست شود نیاز دارید. اما در این ترکیب جای ساعت مچی خالی است. انتخاب ساعت مچی مناسب می‌تواند به سادگی کل استایل را به هم پیوند دهد. بدون ساعت مچی استایل ناقص به نظر می‌رسد.

در این مطلب بهترین ساعت‌ها را بر اساس موقعیت، رنگ و اندازه برای ست کردن با کت و شلوار معرفی می‌کنیم. اما در ابتدا باید با قواعد ابتدایی استفاده از اکسسوری‌ها در استایل آشنا باشید.

 

اصول اولیه‌ی استفاده از ساعت

عوامل بسیار زیادی وجود دارند که باید هنگام خرید ساعت مچی در نظر بگیرید. قبل از خرید ساعت مچی باید با یک سری موارد آشنا باشید.

 

پیچیدگی‌های قاب ساعت مچی

 

اجازه ندهید همه‌ی گزینه‌ها باعث سردرگمیتان شوند. در این مطلب به شما در انتخاب بهترین گزینه بر اساس نیازهایتان کمک می‌کنیم.

 

اندازه‌ی ساعت

 

تعیین اندازه‌ی مناسب یکی از عناصر مهم در یافتن ساعت مناسب است. این موضوع به اندازه‌ی دستتان بستگی دارد هرچقدر دستتان بزرگتر باشد ساعت بزرگتری نیاز دارید. یکی از قسمت‌های قابل توجه در ساعت، قاب آن است. اغلب قاب ساعت بسیاری از آقایان اندازه‌ای بین ۳۴ تا ۴۶ میلی‌متر دارد.

بسیاری از ساعت‌هایی که مناسب استفاده به همراه کت و شلوار هستند قطر قابشان بین ۴۰ تا ۴۴ میلی‌متر است. البته بسیاری از ساعت مچی‌های رسمی هم می‌توانند کوچک‌تر باشند. اندازه‌ی مچ بسیاری از آقایان بین ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر است. اگر اندازه‌ی دور مچ ۱۷.۵ باشد قابی که پهنای ۴۲ میلی‌متر دارد انتخاب مناسبی است.

پهنای بند به پهنای قاب بستگی دارد. در بسیاری از موارد، پهنای بند نصف پهنای قاب است و همین نسبت برای بسیاری از برندها استاندارد به شمار می‌رود.

 

بهترین مدل‌های ساعت مچی برای کت و شلوار

 

هنگامی که به همراه کت و شلوار از ساعت مچی استفاده می‌کنید به سادگی این امکان وجود دارد که احساس ناراحتی داشته باشید یا احساس کنید کت و شلوارتان با ساعتتان هیچ تناسبی ندارد.
دلیل این مساله این است که درست مانند کت و شلوار و کفش انواع مختلفی از ساعت مچی هم وجود دارد. مدل‌های بسیار متنوعی از ساعت مچی وجود دارد که می‌توانید مدل دلخواه خود را از میان آن‌ها انتخاب کنید.

 

۱. ساعت مچی رسمی

 

ساعت مچی رسمی

 

یک ساعت مچی رسمی مناسب یکی از اکسسوری‌های مردانه‌ی لازم است که استایل رسمی یا استایل عروسی را تکمیل می‌کند. اگرچه بهترین روش برای ست کردن ساعت با کت شلوار این است که ساده‌ترین مدل را بدون هیچگونه تزئیناتی انتخاب کنید.
یک ساعت دارای بند چرمی ساده‌ی مشکی و صفحه‌ی ساده و صاف یکی از ملزومات کمد لباس آقایان است. ایده این است که ساعت مچی مکمل کت و شلوارتان باشد همچنین برجسته نبوده و جلب توجه نکند. 

 

چگونه ساعت رسمی را با کت و شلوار ست کنیم؟

ساعت مچی رسمی باید کمترین تزئینات و پیچیدگی‌ها را داشته باشد. بند چرمی یک انتخاب کلاسیک برای این ساعت به شمار می‌رود. همچنین ترکیب زیبایی را با کت و شلوار و چرم ایجاد می‌کند.

 

۲. ساعت‌ غواصی

 

ساعت غواصی با کت و شلوار

 

ساعت‌های غواصی یکی از مدل‌های جذاب ساعت هستند. این ساعت‌ها ظاهر شیکی دارند و انتخاب خوبی برای ست کردن با کت و شلوار به شمار می‌روند. این ساعت‌ها در عین غیررسمی و اسپرت بودن شیک هستند. 

 

ساعت غواصی و کت و شلوار

ساعت‌های غواصی ضدآب هستند بنابراین به سادگی با بندهای فلزیشان شناسایی می‌شوند. همچنین عقربه‌ها و صفحه‌ی روشن آن‌ها هم جزو ویژگی‌های استانداردشان به شمار می‌رود.

 

۳. ساعت‌های خلبانی

ساعت‌های خلبانی ساعت‌های شیکی هستند که ظاهر غیررسمی‌تری را ایجاد می‌کنند. این مدل ساعت‌ها تنها پیچیدگی‌شان نسبت به ساعت‌های دیگر داشتن کورونوگراف است.

 

ساعت خلبانی با کت و شلوار

 

ساعت‌های خلبانی به گونه‌ای طراحی شده‌اند که خواندنشان راحت باشد بنابراین باید صفحه‌ی بزرگی داشته باشند. این ساعت‌ها به منظور پوشیده‌ شدن روی کت‌های خلبانی طراحی شده بودند بنابراین اندازه‌ای بین متوسط تا بزرگ دارند.

ساعت‌های خلبانی در واقع ساعت‌های کژوال و غیررسمی هستند. هنگامی که از این ساعت‌ها به همراه کت و شلوار استفاده می‌کنید در واقع یک عنصر غیر رسمی را به لباس رسمی خود می‌افزایید. اگرچه ظاهر این ساعت‌ها با ساعت‌های دیگر متفاوت است و طراحی استانداردی برای آن‌ها وجود ندارد.

اگر سبک زندگی فعال و پر جنب و جوشی دارید ساعت کورونوگراف برایتان مناسب است. این ساعت‌ها بسیار بادوام بوده و اغلب کورنومتر یا موارد کاربردی دیگر دارند.

 

استفاده از ساعت کورونوگراف با کت و شلوار

 

 

ساعت‌های کورونوگراف می‌توانند بندهای چرمی یا فلزی داشته باشند. هر کدام از آن‌ها مدل‌های شیکی هستند که می‌توانند رسمی‌تر به نظر برسند. همچنین فقط برای موقعیت‌های غیر رسمی به کار می‌روند.

هنگام ست کردن ساعت کورونوگراف با کت و شلوار به سرعت میزان رسمی بودن استایل خود را کاهش می‌دهید. این ساعت را به هیچ عنوان نباید با کت وشلوار خیلی رسمی یا کت و شلوار عروسی استفاده کنید.

 

۴. ساعت‌های هوشمند

 

این دسته از ساعت‌ها غیررسمی‌ترین دسته به شمار می‌رود. کمترین کاربرد آن‌ها ساعت و بیشترین کاربرد آن‌ها به عنوان یک ابزار تکنولوژی برای زنگ زدن، ارسال پیام و نصب اپلیکیشن روی آن است. در کنار همه‌ی این‌ها زمان را هم نشان می‌دهند.

ساعت‌های هوشمند به صورت ذاتی هدفی در شیک به نظر رسیدن نداشتند و فقط شبیه کامپیوتری بودند که روی مچ دست قرار می‌گرفتند.

 

ست کردن ساعت هوشمند با کت و شلوار

 

ساعت هوشمند با کت و شلوار

 

حال که مدتی از وچود این ساعت‌ها می‌گذرد پیشرفته‌تر و جذاب‌تر شده‌اند. برخی از آن‌ها ظاهر زیبایی دارند و اغلب با کت و شلوار به خوبی ست می‌شوند. 

ست کردن ساعت مچی متناسب با کد پوشش (Dress Code)

 

 

بعضی کفش‌ها را هیچ‌گاه نباید با کت و شلوار رسمی بپوشید. حتی تصور پوشیدن صندل انگشتی با کت و شلوار رسمی هم وحشتناک است. در رابطه با ساعت‌های مچی هم داستان به همین صورت است. برخی ساعت‌ها را به هیچ عنوان نمی‌توان با کت و شلوار رسمی ست کرد و برعکس.

شما می‌توانید انواع مختلفی از ساعت‌ها با بندهای متنوع را انتخاب کرده و به دنبال قابلیت‌های بیشتری باشید. درست است که همه‌ی مدل‌های ساعت‌ها با همه‌ی کد پوشش‌ها ست نمی‌شوند، اما ساعت‌هایی وجود دارند که می‌توانند مطابق با سطح رسمیت کت و شلوار با آن ترکیب شوند. در ادامه به بررسی این موارد می‌پردازیم.

 

۱. رویدادهای بسیار رسمی و رسمی

در رویدادهای رسمی یا بسیار رسمی باید رسمی‌ترین استانداردهای لباس پوشیدن را رعایت کرد. بند ساعت رسمی چرم، ترجیحا مشکی بهترین انتخاب برای یک رویداد رسمی و ست کردن با کت و شلوار مشکی است. نکته‌ی قابل توجه این است که ساعت مچی مشکی باید ساده یاشد.

ساعت رسمی بسیار نازک و براق است، زیرا ساعت‌های حجیم باعث دور شدن توجه از کت و شلوار می‌شوند.

 

۲. کت و شلوارهای اداری رسمی

 

یک ساعت رسمی یا یک ساعت غواصی در موقعیت‌های کاری و حرفه‌ای به خوبی با کت و شلوارتان ست می‌شود. باز هم در این نمونه سادگی بهترین انتخاب است و به هیچ پیچیدگی‌ای نیاز ندارد.

موقعیت‌های کاری زمان نمایش شخصیت خلاقانه نیستند. لباس کاری و اداری شما باید ساده و تمیز باشد. ساعت باید زیر آستین پیراهن رسمی‌تان قرار بگیرد بنابراین باید باریک باشد و صفحه‌ی حجیمی نداشته باشد.

 

۳. کت و شلوارهای نیمه‌رسمی

 

کد پوشش نیمه‌رسمی فضای بیشتری را برای انتخاب لباس مردانه فراهم می‌کند. درست همان‌طور که لباس‌هایتان فضای بسیار زیادی را برای ارائه‌ی شخصیتتان فراهم می‌کنند، اکسوری‌ها هم دقیقا به همین شکل هستند.

یک ساعت غیررسمی و کژوال هیچ‌گاه مناسب این استایل نیست، اما ممکن است برخی مدل‌های غیررسمی ظاهر خوبی را با این مدل کت و شلوارها ایجاد کنند. هر دو ساعت خلبانی و غواصی به سادگی با کت و شلوار ست شده و در عین حال شیک هم هستند. این دو ساعت می‌توانند بندهای چرمی یا فلزی داشته باشند.

 

۴. کد پوشش اداری غیررسمی

 

کت و شلوار غیر رسمی

 

استایل اداری غیررسمی می‌تواند بدون کت و شلوار باشد. اگرچه یک کت کت و شلوار شیک یا یک بلیزر می‌تواند استایل زیبایی را ایجاد کند. ست کردن ساعت با کت و شلوار هم در این استایل اهمیت بسیار زیادی دارد.

با وجود تفاسیر متفاوتی که از آنچه برای استایل اداری غیررسمی قابل قبول است وجود دارد اما محدوده‌ی بسیار زیادی از ساعت‌ها وجود دارند که می‌توان آن‌ها را با این استایل ست کرد. در صورتی که به دنبال ساعت شیک و زیبایی هستید که با کت کت و شلوار ست کنید، ساعت‌های کورونوگراف، خلبانی یا غواصی انتخاب‌های بسیار خوبی هستند.

این یک فرصت عالی برای معرفی بخشی از شخصیت خود در استایل است و ظاهر جذابی را هم ایجاد می‌کند. بندهای فلز، چرم یا حتی کانواس همگی برای ترکیب شدن با استایل اداری غیررسمی مناسب هستند.

 

انتخاب ساعت مناسب بر اساس رنگ کت و شلوار

توجهی که به جزئیات دارید باعث می‌شود کت و شلوارتان شیک و درخشان باشد. ست کردن ساعت با رنگ کت و شلوار یکی از مهم‌ترین جزئیات است.

 

۱. کت و شلوار مشکی

کت و شلوار مشکی

 

برای خرید کت و شلوار مشکی کلیک کنید

 

کت و شلوار مشکی ساده‌ترین رنگ برای ست شدن با ساعت است. ساعتی که برای ست کردن با کت و شلوار مشکی انتخاب می‌کنید باید مانند کت و شلوار کلاسیک و ساده باشد. بند چرمی مشکی در کنار کت بسیار زیبا و درخشان به نظر می‌رسد.

از آن‌جایی که کفش‌ها و کمربند هم مشکی هستند همگی با هم ست می‌شوند. یک بند فلزی نقره‌ای باعث می‌شود استایل کمی غیر رسمی‌تر شود، اما در صورتی که برای موقعیت مناسب بود از آن استفاده کنید.

 

۲. کت و شلوار سرمه‌ای

سرمه‌ای یکی دیگر از رنگ‌های پرطرفدار برای کت و شلوار است که بسیار شیک بوده و باید در کنار آن از یک ساعت براق و درخشان هم استفاده کرد. نقره تضاد زیبایی را با این رنگ گرم ایجاد می‌کند. پیشنهاد می‌شود از ساعت صفحه سرمه‌ای استفاده کنید. همچنین ساعتی که دارای دسته‌ی مشکی است به خوبی با کت و شلوار سرمه‌ای ست می‌شود.

 

برای خرید کت و شلوارسرمه ای کلیک کنید

 

۳. کت و شلوار آبی

 

کت و شلوار آبی

 

ست کردن ساعت با کت و شلوار آبی کمی دشوارتر است. در ابتدا باید تصمیم بگیرید که می‌خواهید از چه اکسسوری‌هایی به همراه کت و شلوار خود استفاده کنید.

بسته به کفش‌ها چرم‌های مشکی یا قهوه‌ای انتخاب‌های مناسبی خواهند بود. توصیه می‌شود از انتخاب ساعت‌هایی که قاب نقره‌ای با عقربه‌های مشکی دارند اجتناب کنید. اگرچه ممکن است قاب‌های استیل نقره‌ای با عقربه‌های آبی ترکیب جذابی را با این رنگ کت و شلوار ایجاد کنند.

 

۴. کت و شلوار طوسی

 

کت و شلوار طوسی

 

کت‌ و شلوارهای طوسی طیف‌های رنگی مختلفی دارند. هیچ توصیه‌ی عالی‌ای بر مبنای ست کردن ساعت مچی با این رنگ کت و شلوار وجود ندارد و همه‌ی ساعت‌ها با آن ست می‌شوند.

در صورتی که کت و شلوار طوسی روشن انتخاب می‌کنید ساعت مچی‌تان هم در همان طیف طوسی روشن باشد. ترجیحا سعی کنید ساعتی که دارای صفحه‌ی سفید و بند چرمی قهوه‌ای روشن است را انتخاب کنید. از سوی دیگر در صورت انتخاب کت و شلوار طوسی تیره یا ذغالی سعی کنید ساعت مچیتان هم در همین طیف رنگی باشد.

چرم مشکی و نقره هیچ‌گاه دمده نمی‌شوند و با همه‌ی انواع کت و شلوار طوسی ست می‌شوند. فراموش نکنید که در صورت انتخاب ساعت فلزی حتما از فلز در سگک کمربند خود استفاده کنید.

 

۵. کت و شلوار قهوه‌ای

رنگ‌های گرم بهترین مکمل برای رنگ قهوه‌ای هستند. بندهای چرم قهوه‌ای استایل مونوکروم یا تک رنگ زیبایی را ایجاد می‌کنند. بندهای طلایی مدل دیگری از طیف رنگ گرم هستند که به خوبی با کت و شلوار قهوه‌ای ست می‌شوند.

 

۶. کت و شلوار بژ/کرم

 

ست کردن ساعت مچی با این رنگ کت و شلوار ممکن است سخت به نظر برسد. همچنان برای این رنگ کت و شلوار از بندهای چرم مشکی و قهوه‌ای استفاده کنید.

طلایی هم انتخاب خوبی است، اما رزگلد کمی رنگ را ملایم‌تر می‌سازد و می‌تواند یک مکمل خیلی پیچیده و ظریف باشد.

 

ترکیب کردن ساعت ساده و کلاسیک با کت و شلوار رسمی

کت و شلوار رسمی

 

چیزی که می‌پوشید نباید توجه‌ها را از کت و شلوار زیبایتان دور کند. همچنین ساعت مچی اکسسوری‌ای است که در مرکز توجه قرار می‌گیرد. سعی نکنید با استفاده کردن از جواهرات درخشان روی مچ دست خود توجه را از کت و شلوار زیبایتان دور کنید. در واقع باید اجازه بدهید کت و شلوار همه‌ی زیبایی ظاهری را بر عهده بگیرد. بخشی از ظاهر رسمی این است که چیزی را بیش از اندازه به آن اضافه نکنیم.

ساعت باید به اندازه‌ی کافی باریک و نازک باشد تا زیر سرآستین پیراهن به راحتی قرار بگیرد.

 

انواع مختلف بند ساعت

تولیدکنندگان ساعت مدل‌های خاصی را هنگام تولید ساعت در نظر می‌گیرند. آن‌ها تصمیم‌های دقیقی درباره‌ی انواع بندهای ساعت‌ها با انتظار درباره‌ی اینکه چقدر ساعت باید رسمی باشد می‌گیرند. حتما مطمئن شوید که بند ساعتتان با هدف مورد نظرتان همخوانی داشته باشد.

 

۱. بند ساعت چرم

چرم رسمی‌ترین نوع بند ساعت است که شیک، ساده و بسیار کاربردی است. چرم همچنین برای موقعیت‌های رسمی بسیار مناسب است، اما می‌تواند برای موقعیت‌های غیررسمی هم استفاده شود.

قرار نیست که بند ساعت مورد توجه قرار بگیرد و عنصر برجسته‌ای باشد اما هدف اصلی آن این است که به برجسته‌سازی کت و شلوار کمک کند.

همچنین باید بدانید که استفاده از دو رنگ مختلف چرم در استایل قابل قبول نیست و ظاهر را شلخته و نامرتب نشان می‌دهد؛ بنابراین اگر ساعتی با بند چرمی می‌پوشید، حتما به رنگ کفشتان هم دقت کنید.

 

۲. بند ساعت فلزی

 

استفاده کردن از یک اکسسوری براق فلزی دور مچ دست می‌تواند درخشش زیبایی را ایجاد کند. بند ساعت‌های طلایی یا نقره‌ای می‌توانند استایل رسمی‌ای را ایجاد کنند اما برای استایل غیررسمی هم مناسب هستند.

کمی درخشش مکمل خوبی برای یک کت و شلوار رنگ تیره است و همچنین فلز احساس تضاد خوبی را روی پوست ایجاد می‌کند.

 

۳. بند ساعت کانواس

 

کانواس یک ماده‌ی بسیار بادوام و سبک است. این مدل از ارتش گرفته شده و دوام بسیار زیادی دارد. بندهای کانواس کارایی بسیار زیادی دارند و در عین حال بسیار کاربردی هستند.

استفاده از ساعت‌های دارای بند کانواس همیشه استایلی غیررسمی ایجاد می‌کند و برای افرادی که فعالیت‌های زیادی دارند انتخاب بسیار مناسبی است. این مدل بند ساعت نمی‌تواند برای استایل‌های رسمی استفاده شود نباید از آن همراه با کت و شلوار استفاده کرد.

 

۴. بند ساعت مشبک

 

بندهای مشبک به صورت بندهای فلزی بافته شده‌ی سفت و محکم هستند. تراکم ساحتار می‌تواند از تراکم شدید تا بافت‌های بزرگ متفاوت باشد.

اگرچه این بند ساعت‌ها دوام خیلی زیادی ندارند اما امروزه بندهای فلزی بافته شده یکی از پر طرفدارترین مدل‌ها هستند. استفاده از بند ساعت فلزی به همراه کت و شلوار می‌تواند یک انتخاب مدرن به ویژه برای جوانان باشد.

 

۵. ساعت مچی اسپرت

 

ساعت مچی‌های اسپرت می‌توانند از پلاستیک، سیلیکون یا نایلون تهیه شوند. این ساعت‌ها برای پوشیدن در شرایط سخت و همه‌ی فعالیت‌های ورزشی استفاده می‌شود.

به خاطر داشته باشید که این مدل ساعت فقط برای غیررسمی‌ترین استایل‌ها مناسب است و نباید با کت و شلوار پوشیده شود.

در پایان

 

ساعت زیبا یک وسیله‌ی ارزشمند است و می‌تواند به اکسسوری جذابی در استایل شما تبدیل شود. در صورتی که دستورالعمل‌هایی که در این مطلب توضیح دادیم را دنبال کنید می‌توانید بهترین ساعت ممکن را برای ست کردن با کت شلوار خود انتخاب کنید. مدل‌های بسیار زیادی در دنیای ساعت‌های مچی وجود دارند اما نگران نباشید و مناسب‌ترین مدل را برای خود انتخاب کنید.

نکته‌ی پایانی هم اینکه ساعت یک انتخاب کاملا شخصی است و انتخاب آن به سلیقه‌ی شما بستگی دارد. استایلی که می‌خواهید ایجاد کنید را بشناسید، دستورالعمل‌ها را دنبال کرده و تیپ مورد علاقه‌ی خود را ایجاد کنید.

 

مطالب مرتبط:

1.چگونه آقایان قد کوتاه خاص و خوشتیپ باشند؟

2.نکات خیلی مهم در خرید کت تک

3.5 روش ست کردن لباس های راه راه برای استایل آقایون

 

منابع :

suitsexpert

digistyle

رمز عبورتان را فراموش کرده‌اید؟

ثبت کلمه عبور خود را فراموش کرده‌اید؟ لطفا شماره همراه یا آدرس ایمیل خودتان را وارد کنید. شما به زودی یک ایمیل یا اس ام اس برای ایجاد کلمه عبور جدید، دریافت خواهید کرد.

بازگشت به بخش ورود

کد دریافتی را وارد نمایید.

بازگشت به بخش ورود

تغییر کلمه عبور

تغییر کلمه عبور

حساب کاربری من

سفارشات

مشاهده سفارش

سبد خرید